Import فایلهای MKV در پریمیر

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که بخواهید یک فیلم با پسوند MKV را در پریمیر import کنید و آنرا ویرایش کنید، اما به طور معمولی چنین اتفاقی نمی افتد و پریمیر به شما این اجازه را نمیدهد که چنین فایلهایی را در آن import کنید، حال برای اینکه بتوان چنین کرد ابتدا باید کمی بیشتر با این فایلها آشنا شویم:

ماتروسکا: قالب چندرسانه‌ای ماتروسکا (Matroska Multimedia Container)‏ یک قالب پرونده استاندارد باز است که می‌تواند تعداد نامحدودی ویدئو، تصویر و یا زیرنویس را در خود نگه‌داری کند.پسوندهای ماتروسکا برای پرونده‌های ویدئویی ام‌کاوی (MKV.)، برای پرونده‌های صوتی ام‌کاای (MKA.) و برای پرونده‌های زیرنویس ام‌کااس (MKS.) می‌باشد.ماتروسکا در مفهوم شبیه دیگر قالب‌های محتوا مانند AVI، MP4 و ASF است ولی به صورت کاملا "باز" یا Open در مشخصات.

به عبارت ساده تر فایلهایی با پسوند MKV میتوانند شامل چندین فایل ویدئویی، صوتی و یا حتی زیرنویس باشد، حال برای اینکه بتوان اینگونه فایلها را در پریمیر import کرد فقط کافی است با استفاده از نرم افزاری فایلهای درونی MKV را جدا کنیم و به نوعی به فایلهای اولیه برسیم. نرم افزارهای متعددی چنین می کنند اما یکی از نرم افزارهایی که به راحتی میتوانید از آن استفاده کنید، tsMuxeR نام دارد. tsMuxeR فایل MKV شما را (به فایلهای ساخته شده آن) باز میکند (اصطلاحا به این عمل Muxing می گویند) و میتواند آنها را با فایل TS ذخیره کند و از آنجهت که پریمیر TS را import میکند به راحتی میتوانید فایل TS ساخته شده را در پریمیر import و در نهایت ویرایش کنید.

نکته جالب این است که چنین عملیاتی به هیچ عنوان با افت کیفیت همراه نیست، چون هیچ گونه تغییر Codec صورت نگرفته و فقط یک عمل ReMuxing (ترکیب چند فایل ویدئویی، صوتی و یا زیرنویس و در نهایت ساخت فایل MKV) و Muxing انجام شده است.

 برای دانلود tsMuxeR اینجا کلیک کنید.