فعال سازی پردازش موازی با قابلیت GPU و استفاده از تکنولوژی CUDA در پریمیر

آگاهی پیدا کردن و استفاده از این مطلب برای کاربران نرم افزار پریمیر برای افزایش راندمان کاری بسیار حیاتی است.

در این قسمت فرا میگیرید که چگونه این تکنولوژی را در نرم افزار پریمیر فعال کنید:

1. قبل از هر اقدامی باید مطمئن شوید که کارت گرافیک شما از تکنولوژی CUDA بهره می برد، برای این منظور کافی است به وب سایت کارت گرافیک خود رفته و در بخش  ویژگی های کارت گرافیک مطمئن شوید که کارت گرافیک شما دارای تکنولوژی CUDA هست.

2. نرم افزار پریمیر را باز کنید، در تنظیمات پروژه جدید (New Project) ، اگر قسمت Video Rendering and Playback فعال بود یعنی اینکه پریمیر شما به خوبی از GPU استفاده میکند و نیازی به هیچ تنظیمی نیست اما اگر غیر فعال بود، پریمیر را ببندید و برای فعال سازی آن به صورت زیر عمل نمایید.

3. کلیدهای پنجره (Windows) و R را فشار دهید تا پنجزه RUN باز شود، سپس در آن تایپ کنید CMD و کلید Enter را بزنید تا پنجره مربوطه به آن که همچون محیط DOS است باز شود.

4. به محل نصب پریمیر بروید و به دنبال فایل GPUSniffer.exe بگردید، سپس آنرا درون پنجره CMD که در مرحله قبل باز کردید بکشید و رها کنید و در آن پنجره کلید Enter بزنید.

C:\Program Files\Adobe\Adobe Premiere Pro CS6

همانطور که در تصویر فوق می بینید پس از این عمل، مشخصاتی از کارت گرافیک شما دیده میشود، شما باید نام کارت گرافیک را که در تصویر فوق با کادر قرمز مشخص شده، دقیقا به همین ترتیب یادداشت کنید و پنجره را ببندید.

5. در محل نصب پریمیر به دنبال فایل cuda_supported_cards.txt باشید، آن را باز کنید و نام کارت گرافیک را به لیست آن اضافه کنید.

تغییرات را ذخیره کنید و فایل را ببندید.

6. حال پریمیر را باز کنید، در تنظیمات پروژه جدید مشاهده می کنید که گزینه Video Rendering and Playback فعال شده.

نکته: دقت داشته باشید که در صورت فعال نشدن آن، باید جدیدترین آپدیت کارت گرافیکتان را نصب کنید و سپس امتحان کنید.

در صورتی که با نصب آپدیت کارت گرافیک خود مشکل دارید به آموزش زیر نگاهی بیندازید:

آپدیت گرافیک NVIDIA لپ تاپ سونی در ویندوز 8